Rozstępy to częsty problem, z jakim borykają się głównie kobiety po porodzie oraz te osoby, które są kłopoty z utrzymaniem stałej masy ciała. Szybkie przybieranie na wadze, a następnie szybkie zrzucanie zbędnych kilogramów, sprzyja rozciąganiu się skóry i pękaniu włókien kolagenowych. Efekt? Na skórze pojawiają się charakterystyczne pasemka, zwane rozstępami. Co możemy zrobić, aby zmniejszyć ich widoczność?

Rozstępy można zwalczać na wiele sposobów. Jeśli wybieramy się z nimi rozprawić za pomocą profesjonalnych zabiegów, możemy postawić na te, w których główną rolę odgrywa laser. Inne zabiegi kosmetyczne, pomocne w leczeniu rozstępów, to mezoterapia i mikrodermabrazja. Dobre efekty przynoszą też peelingi chemiczne, dzięki którym widoczność rozstępów zmniejsza się nawet o 70%.


Ciekawe artykuły: https://wle.pisz.pl/naturalne-serum-do-twarzy


Na rozstępy można stosować też odpowiednie kosmetyki. Dobre rezultaty przynosi kuracja, w jakiej ważne miejsce zajmują balsamy i kremy z pobudzającym krążenie aloesem. W kosmetykach przeznaczonych do walki z rozstępami bardzo ważne miejsce zajmują też algi, dzięki którym włókna tworzące naszą skórę stają się mocniejsze, a proces ich regeneracji przebiega szybciej i sprawniej. Pomocna będzie również lekka dieta oraz regularna aktywność fizyczna, bez której spełnienie marzeń o jędrnej skórze jest nieco trudne.